1.Bölge İstanbul Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkan Adayı


Optisyen Ayhan DEMİRCAN

Optisyenlik Akademi Kulübü

Gelecek Yıllara Bilinçli, Yönetici Adayı Optisyenler Yetiştirmek,

Gerek mesleğimizi icra eden, gerekse optisyen adaylarının müracaat edebilecekleri bir eğitim akademisi kurmak istiyoruz.

Bu akademinin görevi, düzenli olarak İstanbul Optisyenler ve Gözlükçüler Odası çalışmalarını bu akademideki optisyenlere aktarmak.

Nasıl Aktarmak ?

Sistemin işleyişini, yasal prosedürleri, yönetmelikleri, uygulanmakta olan projeleri, resmi müracaatları, resmi görüşmeler vb konularda eğitimler vermek.Böylece, bu akademideki  optisyenleri bu sisteme dahil ettiğimiz gibi, güncel konulara da hakim olmalarını sağlamak.

Yani, İstanbul Odası sayesinde genç ve girişimci onlarca hatta yüzlerce optisyen, Oda çatısı ve işleyişi hakkında çok geniş bilgi ve deneyimler kazanmış olacaklar. Hem bilinçli meslektaşlarımızın sayısı artacak, hem de gelecekte konuya, yasa ve yönetmeliklere hakim, proje üretebilen meslektaşlarımızın sayısı artmış olacak.

Ayrıca, sektörümüze koltuk ve bireysel çıkar kavgalarından uzak başarılı optisyenlere bu bayrağı teslim ederek, geleceğimizi emanet edebileceğimiz bir sistemi sektörümüze entegre etmiş olacağız.

Akademide 2 yıl bulunan zeki ve girişimci optisyenler zamanla bu sistemin birer parçası olarak sektörün geleceğine yön verebileceklerdir.

Akademi Kulübüyle İlgili Ayrıntılı Bilgi İlerleyen Günlerde Tarafımca Açıklanacaktır

Bunu Paylaş