1.Bölge İstanbul Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkan Adayı


Optisyen Ayhan DEMİRCAN

MESLEKTAŞLARIMIZA VAADLERİMİZ NELER?

MESLEKTAŞLARIMIZA VAADLERİMİZ NELER?

Öncelikle belirtmek isterim ki bizler siyasetçi değiliz!

İstanbul Optisyenler ve Gözlükçüler Odasını kazanmak uğruna bir siyasetçi edasıyla vaâtlerimiz neler diye sıralanmış konuları doğru bulmuyorum.

İş vaat etmeye kalırsa herkes optik sektörünün sorunlarını biliyor. Bu sorunları bir gözlükçüye lütfediyormuş gibi onlarca hatta yüzlerce vaatte bulunur.

  • Mevcut SGK Ödemelerini Artıracağım,
  •  Sektörü Zirveye Taşıyacağım,
  • Sektörün Bütün Sorunlarını Halledeceğim
  • Gibi gibi gibi…

Bu konular seçilecek olan yönetimin vaati değil GÖREVİDİR!

Yani hangi aday kazanırsa kazansın bunlar zaten yapması gereken görevleridir. Vaat olarak sunulan onlarca madde sektörün yıllardır biriktirdiği sorunlarıdır bu sorunlardan da vaat olmaz!

Kim kazanırsa kazansın bunları zaten yapmak zorunda!

Yapmak zorunda olduğu görevini, kazanmak uğruna gözlükçüye lütfederek, vaat ediyorum şunları şunları yapacağım demesi bana hiç etik gelmiyor! Zaten meslektaşlarımız seni oraya bu sorunları hallet diye seçiyor.

Peki Bizler Sektöre Ne Kazandırabiliriz? Farkımız Neler?

Özgeçmişim sayfasında gördüğünüz üzere optik sektöründe yıllardır hizmet veren biriyim. Sektörün yıllardır biriken sorunlarını, eksiklerini her meslektaşım gibi biliyorum. Bu sorunları çözmek ve eksikleri gidermek önceliğimizdir.

Bunun dışında sektöre saygınlık kazandıracak, sektöre ivme kazandıracak, meslektaşımızın iş hayatında yüzünü güldürecek, meslektaşımızı mutlu edecek işleri yapmamız gerekir. Takdir edersiniz ki bu işlerde ortak hareket ve elbirliği isteyen işlerdir.

Kendimize en çok şu konuda güveniyoruz; Çok hızlı hareket edebilen genç, dinamik ve samimi bir ekibiz.  ‘’Ortak Akılla Yönetim ‘’ sayfasında anlattığım üzere sektöre birçok yeniliği getirebilecek enerjiye sahibiz.  Tabi bütün bunları yaparken ‘’BEN YAPTIM’’ edasıyla değil yönetimimizde olsun ya da olmasın her meslektaşımızın katkısıyla yapacağımız işlerdir.

Bu gün tek başına hiçbir insan bu sektörde istenilen başarıyı yönetici olsa bile sağlayamaz. Bu başarı bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda olan insanlarla da sağlanamaz.

Diğer önceliğimiz bilinçli meslektaşlarımızı sisteme dahil etmek BİRLİK kavramında ki esas gücü elde etmektir. Bununda formülünü çok iyi biliyoruz.

Her meslektaşımızın katılacağı katılmak isteyeceği bir çok faydalı etkinliği geçmişte basitçe gösterdik. Bunların devamını sağlayarak önce beraber hareket etmeyi meslektaşlarımız olarak ilerletmeliyiz. Bu konuda başarılı olacağımıza inanıyoruz.

‘’ Neden Adayım ‘’ sayfasında kısaca amacımı anlatabildiğimi düşünüyorum.

Saygılarımla.

Bunu Paylaş