1.Bölge İstanbul Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkan Adayı


Optisyen Ayhan DEMİRCAN

EĞİTİM ÖNCESİ GÖZ MUAYENESİ ŞART FARKINDALIK PROJEMİZ

Farkındalık oluşturmak her zaman güzeldir.

Bildiğiniz üzere çocukların eğitim hayatlarına başlamadan önce zorunlu göz muayenesi olmaları gerektiği fikrini savunuyoruz. Eğer bu zorunluluk yasal olarak mümkün olursa ülkemizde ki binlerce çocuğun refraksiyon kusuru önceden tespit edilerek çocukların eğitim hayatlarında daha başarılı olması sağlanabilir.

Bu anlamda tarafımdan hazırlanan ‘’Eğitim Öncesi Göz Muayenesi Şart ‘’ konulu farkındalık projesine Yozgat’ın Yukarısarıkaya köyü ilk ve ortaokulu ziyaret edilerek başladık.  Proje kapsamında ilkokul ve ortaokul öğrencilerine düzenli göz muayenesi olmalarının faydaları anlatılırken güneşin zararlı ışınlarından da bahsettik. Çocuklara küçük yaşlarda güneş gözlüğü kullanma alışkanlıkları edinmeleri adına güneş gözlüğü de hediye ettik.

Yetkili mercilerin, velilerin ve bütün vatandaşlarımızın bu konuya dikkatini çekmek adına Yozgat yerel basınıyla haberimizi paylaştık.

Nasıl ki ehliyet almak için göz muayenesi zorunlu ise eğitim hayatına başlayacak olan her öğrenci içinde göz muayenesi zorunlu olmalı.

Umarım başarabiliriz. 

Bunu Paylaş