1.Bölge İstanbul Optisyen-Gözlükçüler Odası Başkan Adayı


Optisyen Ayhan DEMİRCAN

2019 FUAR İZLENİMLERİMİZ

2019 Silmo Optik Fuarı Gözlemlerimiz

Bu yıl ilk defa İstanbul Optisyen-Gözlükçüler Odası başkan adayı olarak fuara katılmanın mutluluğunu yaşadım.

İstanbul OGO ‘ na aday olduğumuz yönetim kadromuzda ki bütün arkadaşlarımızla fuar alanında küçük bir tur atmayı da ihmal etmedik. Firmasından gözlükçüsüne hatta optisyenlik öğrencilerine kadar yüzlerce meslektaşımızla sohbet etme imkanı bulduk.

Gördük gözlemledik…
Güler yüzlü meslektaşlarımızı gördükçe mutlu olduk. Sohbetlerimizde neredeyse bütün meslektaşlarımızın gelecekten umutlu oldukları o kadar belliydi ki… Her şeye rağmen Oda-Birlik olmanın gelecekte meslektaşlarımıza sayısız katkısı olacağının bilincindeydiler.

Umut ve endişeleri aynı yüzde taşımak…
Umutluydular ama endişelerini de dile getirmekten geri durmuyorlardı. ‘’ Hiçbir şeyden haberimiz olmuyor ‘’ cümlesini yüzlerce kez duyduk. Hem de teknoloji çağında… Buradan da anlaşıldığı üzere meslektaşlarımızı bilgilendirmede farklı sistemler kullanma gerekliliği doğmuştur. Yönetim kadromuzla beraber ‘’nasıl yöneteceğiz‘’ başlığımızda bu konuya kalıcı çözümler getirilebileceğinden bahsetmiştik.

http://www.ayhandemircan.com/projedetay/bilginin-hizli-ve-ulasilabilir-olmasi-/7

Kalkınamadığımız gibi ve enflasyona yenik düşen bir meslek oluyoruz…
Maliyetlerimiz artmasına rağmen gelir düzeyimizin artmaması meslektaşlarımızın en çok canını yakan konusuydu. Bizleri samimi bulan yüzlerce meslektaşımız bu konuya değinerek, konunun önceliğini bizlere bir kez daha hatırlattılar. Artık ucuza almanın işe yaramadığını ısrarla dile getiren meslektaşlarımız, ucuza almanın ucuza satmak olduğunun da farkındalar. Buradan da anlaşıldığı üzere daha geniş çözüm yolları bulmak birinci önceliğimiz olacaktır.

Diğer yandan sosyal medya da tanıştığımız onlarca insanla yüz yüze görüşme şansımız da oldu. Bizleri görünce başarılar dileyenler, soru soranlar, muhabbet edenler derken güzel bir gün geçirdik yönetim kadromuzla.
Pazar günü bizi, yönetim kadromuzda ki arkadaşlarımızı gülümseyen gözlerle karşılayan, sohbet eden bütün meslektaşlarımıza samimiyetlerinden dolayı teşekkürü bir borç biliriz.
Dünya fani, seçimler, makamlar geçicidir. Ne demişler her şey biter, dostluk baki kalır.
Yeni edindiğimiz dostlarımıza selam olsun. Her şey gönlünüzce olsun.

Bunu Paylaş